Najlepsze treningi dla dobrze rozwiniętych ramionPraca nad swoimi ramionami nie musi być tą samą starą, nudną rutyną za każdym razem. Istnieje wiele sposobów, aby rzucić wyzwanie swoim bicepsom i tricepsom w nowy i ciekawy sposób. Poniższe najlepsze treningi dla dobrze rozwiniętych ramion pomogą Ci zbudować silniejsze, szczuplejsze ramiona w krótkim czasie. Ćwiczenie tylko jednej grupy mięśniowej, takiej jak biceps lub triceps, nie jest zbyt skuteczne dla rozwoju tego obszaru. Musisz pracować nad obiema z nich w tym samym czasie, jak również nad innymi mięśniami wspomagającymi, aby zobaczyć prawdziwe rezultaty. Silne, stonowane ramiona uzupełniają prawie każdy strój i dają wizualną reprezentację siły, dlatego tak wiele osób dąży do osiągnięcia tego upragnionego ciała w kształcie litery V. Czy to selfie, czy zdjęcie z przyjaciółmi i rodziną, wszyscy chcemy mieć ładne ramiona! Oto kilka wspaniałych procedur treningowych, które pozwolą Ci osiągnąć to szybciej niż kiedykolwiek wcześniej...

Najlepsze treningi dla dobrze rozwiniętych ramion

Najlepszym sposobem na wzmocnienie ramion jest wykonywanie ćwiczeń, które angażują wiele grup mięśniowych jednocześnie. Ćwiczenia złożone angażują więcej niż jedną grupę mięśniową i pozwalają na podnoszenie większych ciężarów, co oznacza większy wzrost wielkości i siły mięśni. Aby zbudować silne, szczupłe i dobrze rozwinięte ramiona, musisz skupić się na ćwiczeniach złożonych, które wykorzystują kombinację mięśni bicepsa i tricepsa - a także mięśnie przedramion.

Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych treningów na dobrze rozwinięte ramiona! Jednym z najlepszych treningów na dobrze rozwinięte ramiona są pompki. Pompki są ćwiczeniem złożonym, które działa na klatkę piersiową, barki i ramiona. Ćwiczenia, które pracują więcej niż jeden staw, mięsień, i/lub ścięgno są uważane za ćwiczenia złożone. Dodatkowo, pompki pracują również mięśnie rdzenia, w tym pośladki i mięśnie wokół bioder. Kolejnym świetnym ćwiczeniem, które pracuje nad ramionami są loki z hantli. Podwijanie hantli jest ćwiczeniem złożonym, które angażuje biceps i mięśnie przedramienia.

Dipy z krzesła

Kiedy robisz dipy z krzesła, używasz własnej masy ciała, aby zbudować siłę w swoich ramionach. To ćwiczenie przede wszystkim pracuje nad tricepsami, czyli mięśniami z tyłu ramion, ale także nad innymi mięśniami i stawami, takimi jak barki, klatka piersiowa i mięśnie brzucha. Jest to świetne ćwiczenie do włączenia do swoich najlepszych treningów na dobrze rozwinięte ramiona, ponieważ jest proste, nie wymaga żadnego sprzętu i możesz je wykonywać niemal wszędzie. Jak to zrobić: Aby wykonać dipy krzesełkowe, będziesz potrzebował solidnego krzesła. Usiądź na krawędzi krzesła ze stopami na podłodze. Pochyl się do przodu i umieść ręce na krawędzi siedzenia za tobą, utrzymując łokcie blisko ciała i stopy na podłodze. Wypchnij się z krzesła i z powrotem w dół, zginając łokcie i trzymając je blisko ciała.

Rozciąganie tricepsów ze skrętem

Jest to zaawansowane ćwiczenie, które pracuje zarówno z tricepsami, jak i rdzeniem. Ważne jest, aby nie iść zbyt ciężko i skupić się na formie. Jeśli jesteś nowy w treningu siłowym, powinieneś zacząć od mniejszych ciężarów i skupić się na doskonaleniu formy. Błędny krok tutaj może spowodować kontuzję. Jak to zrobić: Stań wyprostowany ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i hantlem w każdej ręce. Ugnij lekko kolana i trzymaj plecy prosto. Zegnij ręce i opuść ciężarki za siebie, trzymając dłonie skierowane do siebie. Następnie wypchnij ciężarki z powrotem do góry, wyciągając ręce.

Triceps press-ups

Jednym z najlepszych treningów na dobrze rozwinięte ramiona są triceps press-ups. To ćwiczenie przede wszystkim pracuje na tricepsach, ale także na kilku innych mięśniach i stawach, w tym na barkach, klatce piersiowej i rdzeniu. Kolejną zaletą triceps press-ups jest to, że jest to ćwiczenie, które każdy może wykonać. Możesz je wykonywać w domu, w parku, na siłowni - naprawdę wszędzie! Jak to zrobić: Wejdź do pozycji pompki, ale trzymaj ręce nieco bliżej siebie niż normalnie. Opuść się w kierunku ziemi, tak aby górna część ciała znajdowała się tuż nad podłogą. Kiedy jesteś w tej pozycji, twoje łokcie powinny być w jednej linii z twoimi ramionami. Następnie odepchnij się z powrotem do pozycji wyjściowej, prostując ramiona.

Biceps curls z krzesłem

Podobnie jak triceps press-ups, biceps curls z krzesłem są łatwe do wykonania w dowolnym miejscu. To ćwiczenie przede wszystkim pracuje nad bicepsami, ale pracuje również nad mięśniami rdzenia i pomaga wzmocnić twój uchwyt. Są to świetne ćwiczenia do wykonania w każdej chwili, nawet gdy czekasz na autobus lub siedzisz przy biurku w pracy. Jak to zrobić: Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i krzesłem za tobą. Ugnij lekko kolana i trzymaj plecy prosto. W każdej ręce trzymaj ciężarek, a dłonie skieruj do wewnątrz, w stronę krzesła. Pochyl się do krzesła i zegnij kolana i biodra. Następnie prostujemy kolana i biodra, ale plecy pozostają proste.

Istnieje wiele sposobów, aby rzucić wyzwanie swoim bicepsom i tricepsom w nowy i ciekawy sposób. Poniższe najlepsze treningi na dobrze rozwinięte ramiona pomogą Ci zbudować silniejsze, szczuplejsze ramiona w krótkim czasie. Ćwiczenie tylko jednej grupy mięśniowej, takiej jak biceps lub triceps, nie jest zbyt skuteczne dla rozwoju tego obszaru. Musisz pracować nad obiema grupami jednocześnie, a także nad innymi mięśniami wspomagającymi, by zobaczyć prawdziwe rezultaty. Silne, stonowane ramiona uzupełniają prawie każdy strój i dają wizualną reprezentację siły, dlatego tak wiele osób dąży do osiągnięcia tego upragnionego ciała w kształcie litery V. Czy to selfie, czy zdjęcie z przyjaciółmi i rodziną, wszyscy chcemy mieć ładne ramiona!